Dev bir ülkenin kaderi, bir insanın doymayan emellerine gömüldü. Dev bir ülkenin kaderi, bir insanın doymayan emellerine gömüldü.

Değer miydi?

Türkiye, dünyada itibar kazanıyor, insanımız adım adım zirvede yerini alıyordu. Yüzler gülüyor, yürekler ümitle çarpıyordu.

Askerî vesayet gerilemiş, Ergenekon tuzakları bir bir bertaraf edilmişti. Tam bir demokrasi için sadece birkaç adım  kalmıştı. Ne acı ki bu adımı atacak olanlar demokrasiyi değil, kendi emellerini tercih etti.

Oysa balkon konuşmaları yapmış, her kesimin gönlünü kazanmıştınız. Gönüllerini size açan milyonların kalbinde taht kurmak yerine 3-5 villaya tamah etmeye, milyarları tercih etmeye değer miydi? Size gönül kapılarını açmış, ülkenin demokratikleşmesi için kapı kapı gezmiş, destek olmuş milyonlarca müminin gönlünü yıkmaya değer miydi?

Değer miydi onlarca mal mülk varken dahasını talep edip işadamlarını komisyon sırasına dizmek? Milyonlarca AK Partili sizi kendisine rol model almışken onlara ‘komisyon ahlakı’ aşılamak, kamuya ait bir arpanın hesabını vermenin endişesini duyma duyarlığını tarihe gömmek? Hz. Ebubekir ve Hz. Ömer’lerin peşinden gidip devlet malının zerresine bulaşmadan nezahetle Müslümanlığı temsil etmek varken onların ahlak mirasını bit pazarında satmaya değer miydi?

Onuruyla yaşamak, adını Menderes’lerin Özal’ların yanıbaşına yazmak varken kendi hülyalarında ülkenin istikbalini boğmaya değer miydi?

Yolsuzluklar ortaya döküldü diye on binlerce polisi, polis müdürünü, savcıyı sürgüne göndermeye, bu kış günü ailece sokaklara dökmeye değer miydi?

Yolsuzluklar ortaya döküldü diye sigara bile içmeyen müminlere Haşhaşi; hayatları boyunca tek bir adlî vakası, adi suçu olmayan müminlere örgüt/virüs/çete diye zulmetmeye değer miydi?

Kışlık villalar yetmez art arda yazlık villalar inşa ettirirken dünyada dikili ağacı olmayan Hocaefendi’ye gazetelerin aracılığıyla ‘sarayları, villaları var’ yalan haberlerini yaptırmaya değer miydi? Bununla yetinmeyip her mitingde ‘elebaşı’ benzeri ağır iftiralarla onun gönlünü yıkmaya, milyonlarca mümini küstürmeye değer miydi?

Rahmetli Adnan Menderes gibi çocuklarını akçeli işlerden uzak tutup nezih, dürüst ve mazbut bir hayat örneği yaşatmak varken o masum çocuklarını bu kirli işlere bulaştırmaya, gemilerde batırmaya, Euro’larda boğdurmaya değer miydi?

Dev bir ülkenin kaderi, bir insanın doymayan emellerine gömüldü.

Ve en kötüsü dürüst, kılı kırk yaran Müslüman imajı onulmaz bir yara aldı.

Değer miydi?

Add comment


Security code


Refresh

back to top

BU GÜNLER DE GEÇECEK

ÇATLAYAN RÜYA

ÇARPITILAN BEDDUA!

ŞAHİT OL YA RAB...

Mefkure Yolculuğu