"Sevdası Büyük Olanın İmtihanı Ağır Olur"

Bu sözü çok seviyorum..

Bu güzel sözün bende çok güzel intibaı var. Bilmiyorum ama bu sözü ne zaman duysam, aklıma Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi geliyor...

Bana Hocaefendi'yi hatırlatan bu sözü, kendisine yapılan "karalama", "iftira" ve "fitne" menşeili yazılardan sonra hatırladığım için burkulsamda, yolunun doğru olduğunun bir göstergesi saydığım için sevinmekteyim.. zaten sözün özüde onu ifade etmiyor mu? "Sevdası Büyük Olanın İmtihanı Ağır Olur"

İslam, Cemaatler ve özellikle Nur Cemaati düşmanlığı ile bilinen ve her fırsatta fitne-fesat ile müslümanlar arasında ihtilaf çıkararak kendi fırtınalı denizlerini dindirip, gemilerini istedikleri gibi yürütmeyi planlayan basın yayın organları, yine gündemden nemalanmayı, Cübbeli Ahmet Hoca'nın içinde bulunduğu durumu fırsat bilerek yeni görevlere kolları sıyırmış bulunuyorlar.

Bu fitne şebekesinin başında gelen Oda Tv, yayınladığı haberle(1) cemaatler arasında bir ihtilaf ve savaş varmış gibi göstererek kendilerine en büyük cephe gördükleri "İslam" kalesininde tahripler meydana getirmeyi planlamaktaydı. Kaynak olarak gösterdikleri web sitesi(2) ise, Mahmud Efendi hazretlerinin ismini kullanarak kendilerini tek izinli internet sitesi veya facebook sayfası olduklarını söyleyen, kimler tarafından kuruldukları ve ne amaçla yayın yaptıkları belli olmayan, sanki görevleri ümmet içine fitne sokmak olan ismailaga.info ve daha pek çok sitenin yazdığını cemaatinin görüşü gibi sunan siteydi. İsmailağa Camii emekli imamı Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu'nun, Ahmet Mahmut Ünlü'nün tutuklanması ile ilgili yaptığı yazılı bir açıklama, Oda TV nin hevesini kursağında koymuş olsa gerek...

Ahmet Ustaosmanoğlu, Ahmet Mahmut Ünlü'nün tutuklanması ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer veriyor;

"Ahmet Mahmut Ünlü ( Cübbeli Ahmet Hoca)'nın başına gelen olaylar bizi son derece üzmüştür. Ancak,bu zor ve üzüntü verici durumdan yararlanmak isteyen bazı kişiler,mihraklar,fitne ve fesat odakları bu durumu fırsat bilerek Cemaatimiz adına fikir beyan etmekte,diğer Cemaatleri ve idarecileri rencide edecek yanlış ve yalan beyanlarda bulunmaktadır.

Şu durum kesin olarak bilinmelidir ki Cemaatimize ait resmi bir internet sitesi mevcut değildir. Çeşitli İnternet sitelerinde bu konuda beyanat verenlerin hiçbirisinin İsmailağa Cemaati'ni temsil etmek gibi bir yetkisi yoktur."
(3)

Kaynak olarak gösterilen sitelerde ki fitne ve karalama odaklı haberleri görünce yine bu güzel söz geldi aklıma işte...

Ümit ederiz ki; Cübbeli Ahmet Hoca'da bu güzel söz söylendiğinde hatırlanan, başına gelen bu olay "Sevdasının Büyük" olmasından kaynaklanmış olsun..

Rabbim Ümmed-i Muhammed (sav) arasından fitne ve fesat çıkarmaya çalışanlara fırsat vermesin, birliğimizi ve dirliğimizi kaim ve daim eylesin.. Amin.

Dipnotlar
__________
1- http://www.odatv.com/n.php?n=bu-dalga-okyanus-otesinden-1212111200
2- http://www.ismailaga.info/yazi/2011/12/10/cubbeli-hocam-yalniz-degilsin
3- http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1214643

 

 

Add comment


Security code


Refresh

back to top

BU GÜNLER DE GEÇECEK

ÇATLAYAN RÜYA

ÇARPITILAN BEDDUA!

ŞAHİT OL YA RAB...

Mefkure Yolculuğu