Hâlâ mı Kaçacak Yada Karalayacaksınız?

Hâlâ mı Kaçacak Yada Karalayacaksınız?

17 Aralık yolsuzluk operasyonu sonrası kendilerini “ak”lamak için cemaati karalama, itham etme ve olayların sorumlusu ilan etme çabasına giden zümrenin bu insafsız ve vicdansızca saldırılarına, Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi 401. Nağme de, Yolsuzluk konu başlığıyla bir açıklamada bulundu.

Sohbetinin sonunda da “bugüne kadar hiç demedim, demediğim şeyi diyeceğim” diyerek, cemaate itham edilen karalamaları, yakıştırmaları yapanları bir mülaaneye davet minvalinde beddua etti.

Ne yazık ki iftira ve kara odak medyası tarafından Hocaefendinin –kendisini ve tüm cemaati de içine katarak - yaptığı mülaane, sanki Başbakana, hükümete beddua ediliyormuş gibi lanse edildi.

Abdestlerinden şüpheleri olmadıklarını tüm meydanlarda haykıranların bu bedduayı neden üzerlerine aldıklarını, amin demek yerine neden kamu oyuna “bize beddua ediyorlar” diye lanse ettiklerini, “bedduaları, dualarla sandığa gömeceksiniz” mağdurları oynamasını sorgulamıyorum.

Şu kadarını söylemek istiyorum ki; ehli vicdan sahibi insanların bahsi geçen sohbetin aşağıda ki 6 dakikalık kısmını dinlemeden söylenenlere inanmaması… bu kara kampanyaya ortak olmaması.

Ortam

HEADER

0cıncık7813-02-2014 11:02#4
resul kardeş şeriat sistemindeki hakimler. günümüzde böyle bir şey olması zaten düşünülemez. ama sizde mülaaneden bahsederek fetullah gülenin beddua etmediğini anlatıyorsunuz. ben mülaanenin ne olduğunu anlattım siz işi çarpıtmaya çalışmışsınız. yani hoca efendi mülaaneyi kendine göre uyarladı şeriate göre nasıl olacağı çok da önemli değil diyorsunuz. ayrıca mülaane sıradan insanların başvuracağı bir yöntemdir. arif insanlar böyle şeylere ihtiyaç duymazlar ve de mülaane dava konusu meseleyle ilgili delilin yoksa başvurulacak bir yöntemdir. konu zaten mahkemeye intikal etmiş ve fetullah gülen meselede tarafmı ki böyle bir konuşma yapma gereği duyuyor.
Quote
0Resul Hüdai12-02-2014 17:33#3
Alıntılandı cıncık78:
islamda mülaaneye yapmak karşılıklı olur ve hakim huzurunda olur, tek kişilik mülaaneye olmaz. mesela karı kocadan biri, eşi için zina yaptığından şüphelenirse hakim huzuruna çıkarlar ve karşılıklı lanetleşirler ve hakim onları boşar. amerikadan türkiyenin başbakanına lanet yağdırıyorsun buna da mülaaneye diyorsun.

Hangi hakim karşısında? tasviye edilip alt üst edilen yargı organı mensubu hakimler karşısında mı? Allah'a arz etmek, hakimlerin hakimine arz etmektir bu durumu.. Maeşeri vicdanlar huzurunda dile getirmekten başka çare yoktu.. Hocaefendi de Hakimlerin en yücesinin huzurunda ve tüm maeşeri vicdan huzurunda dedi diyeceğini; yüreği olan amin der. Çamura yatmaz! Vesselam.
Quote
0cıncık7812-02-2014 09:44#2
islamda mülaaneye yapmak karşılıklı olur ve hakim huzurunda olur, tek kişilik mülaaneye olmaz. mesela karı kocadan biri, eşi için zina yaptığından şüphelenirse hakim huzuruna çıkarlar ve karşılıklı lanetleşirler ve hakim onları boşar. amerikadan türkiyenin başbakanına lanet yağdırıyorsun buna da mülaaneye diyorsun.
Quote
-1cıncık7824-01-2014 15:32#1
siz insanları **** sanıyorsunuz. o konuşmalardan bedduadan başka bişey çıkmıyor. fetullah gülenin her söylediğini ilahi kelammış gibi sahiplenmek neyin nesidir. fetullah güleni siz savunsanız ne çıkar allah ***** gösteriyor bütün Müslümanlara.
Quote

Yorum ekle


Güvenlik kodu


Yenile

yukarı çık
  • EN SON EKLENENLER
  • EN ÇOK OKUNANLAR
  • SON YORUMLAR

ARAMA

Herkül Nağme

Herkül Nağme..Ezcümle, M. Fethullah Gülen Hocaefendi'nin bütün eserlerinin, sohbetlerinin, şiirlerinin hep bu nağmeyi terennüm ettiğini söylemek pekâla mümkündür...

SAİD NURSİ'YE İFTİRALAR..

Aksiyon Burç FM

Zaman Mehtap TV

Samanyolu TV Küre TV

Radyo Cihan Ebru Tv

Herkül

BU GÜNLER DE GEÇECEK

ÇATLAYAN RÜYA

ÇARPITILAN BEDDUA!

ŞAHİT OL YA RAB...

Mefkure Yolculuğu