Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/herkul/public_html/gencadam.com/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512
Sempozyum ve Seminerler - Genç Adam
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/herkul/public_html/gencadam.com/libraries/joomla/application/application.php on line 481

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/herkul/public_html/gencadam.com/components/com_k2/models/item.php on line 705

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/herkul/public_html/gencadam.com/components/com_k2/models/item.php on line 705

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/herkul/public_html/gencadam.com/components/com_k2/models/item.php on line 705

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/herkul/public_html/gencadam.com/components/com_k2/models/item.php on line 705

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/herkul/public_html/gencadam.com/components/com_k2/models/item.php on line 705

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/herkul/public_html/gencadam.com/components/com_k2/models/item.php on line 705

Senegal'de "Gülen Hareketi" konuşulacak

Senegal'in başkenti Dakar, "Globalleşen Dünyada Ortak Paydaları Bulmak: Gülen Hareketi'nin Katkıları" başlıklı konferansa ev sahipliği yapacak.

Türkiye'nin en çok satan aylık ilim ve kültür dergisi Sızıntı'nın Fransızca versiyonu olan Ebru Dergisi, Senegal'in başkenti Dakar'da, ilim ve fikir adamı M. Fethullah Gülen Hocaefendi'nin düşünce dünyasının ele alınacağı bir konferans düzenliyor. Senegal Başbakanı Abdul Mbaye'nin de katılacağı konferansta 12 ayrı ülkeden gelen seçkin konuşmacılar Gülen Hareketi'ni anlatacaklar.

Kaynak Kültür Yayın Grubu çatısı altında Fransızca olarak yayımlanan Ebru Dergisi'nin ATSA (Atlantik Türk-Senegal Derneği) öncülüğünde Cheikh Anta Diop Üniversitesi ve Senegal Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenleyeceği konferans, 9 Şubat tarihinde Dakar'daki King Fahd Palace Hoteli'nde gerçekleştirilecek. Konferansın başlığı ise "Globalleşen Dünyada Ortak Paydaları Bulmak: Gülen Hareketi'nin Katkıları".

Hayata geçirdiği diyalog faaliyetleriyle Senegal'de adından sıkça söz ettiren 'Atlantik Türk-Senegal Derneği' (ATSA)'nın yanı sıra ülkenin en büyük üniversitesi Cheikh Anta Diop ve Senegal Eğitim Bakanlığı'nın da organizasyonda söz sahibi olması, konferansın önemini bir kat daha artırıyor.

Senegalli akademisyenlerin haricinde ABD'den Prof. Dr. Marcia Hermansen, İtalya'dan Prof. Dr. Elena Biagi, Fransa'dan Prof. Dr. Hervé Legrand, Romanya'dan Prof. Dr. Philip Stanciu gibi sahalarında tanınmış akademisyenlerin katılacağı konferansta Türkiye'yi Fatih Üniversitesi'nden Prof. Dr. Suat Yıldırım ve Dokuz Eylül Üniversitesi'nden Prof. Dr. İrfan Yılmaz temsil edecek. 9 Şubat'ta King Fahd Palace Hoteli'nin Kongre Salonunda yapılacak konferansta, 12 ayrı ülkeden gelen seçkin konuşmacılar, Fethullah Gülen'in fikirleri ve Hizmet Hareketi'nin diyalog ve eğitim faaliyetleri üzerinde yaptıkları araştırmaları Senegal kamuoyuyla paylaşacaklar.
Senegal halkı Türk insanına yabancı değil

Senegallilerin Türk müteşebbisler tarafından açılan Yavuz Selim Kolejleri vesilesiyle Türk insanını yakından tanıma fırsatı yakaladıklarını dile getiren Ebru Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Enes Muslukçu, bu konferansla birlikte Senegal kamuoyunun, Yavuz Selim kolejindeki eğitim ve diyalog anlayışının fikri temellerini ve dünya genelindeki yansımalarını dinleme fırsatı bulacağını belirtiyor. Konferansta Hizmet Hareketi; globalleşme, tasavvuf, İslam ve çok kültürlülük, Müslüman kimliğinin restorasyonu, uzlaşma kültürü, aile-okul-toplum-ahlak ve bilim felsefesi gibi temalar ekseninde ele alınacak. Konferansla ilgili daha fazla bilgi için www.ebruconferences.com ve www.ebrumagazine.com adresleri ziyaret edilebilir.


Fethullah Gülen Hocaefendi hakkında yapılan sempozyum ve konferanslar

26-28 Nisan 2001 ABD'nin Georgetown Üniversitesi'nde "İslam Modernleşmesi Fethullah Gülen ve Çağdaş İslam" başlıklı konferans düzenlendi.
12-13 Kasım 2005 ABD'nin Rice Üniversitesi'nde "Günümüz Dünyasında İslam: Düşünce ve Pratikte Fethullah Gülen Hareketi" başlıklı konferans düzenlendi.
12-13 Kasım 2005 ABD’nin Chicago kentinde 'Gülen Hareketi ve Dinlerarası Diyalog' konferansı düzenlendi.
25-26 Kasım 2005 Avustralya'nın Melbourne şehrinde "İslam, bireysel güvenlik ve yabancı düşmanlığı" konulu uluslararası konferans düzenlendi.
4-5 Mart 2006 Amerika'nın Teksas eyaletinin Dallas Güney Metodist Üniversitesi'de "Çağdaş Dünyada İslam: Düşünce ve Pratikte Fethullah Gülen Hareketi" konferansı yapıldı.
5 Kasım 2006 Oklahoma Üniversitesi'nde "Günümüz Dünyasında İslam: Düşünce ve Pratikte Fethullah Gülen” sempozyumunun yapıldı.
25-27 Ekim 2007 İngiltere’nin Lordlar Kamarası'nda "Değişen İslam Dünyası: Fethullah Gülen Hareketinin Katkıları" başlıklı konferans düzenlendi.
2-3 Kasım 2007 New York Columbia Üniversitesi'nde "Türkiye'de İslam" konulu konferansta Fethullah Gülen Hocaefendi'nin fikirlerini ve diyalog faaliyetlerini ele alındı.
22-23 Kasım 2007 New York Columbia Üniversitesi'nde "Türkiye'de İslam" konulu konferansta Fethullah Gülen Hocaefendi'nin fikirlerini ve diyalog faaliyetlerini ele alındı.
7 Haziran 2008 Tayvan'ın başkenti Taipei'de düzenlenen İslam Medeniyeti ve Düşüncesi Konferansı'nda Fethullah Gülen'in fikirleri konuşuldu.
2 Kasım 2008 'Mısır ve Doğu'nun Kültürel Gelenekleri: Antik Çağlardan Globalleşmeye' başlığıyla Kahire’de düzenlenen konferansta Rus, Alman ve Avusturyalı katılımcılar Gülen hareketini anlattı.
8 Kasım 2008 Almanya'da Kültürlerarası Diyalog Derneği'nin düzenlediği 'Kültürlerarası Diyalogun Teşvikçisi - Fethullah Gülen' konulu sempozyum düzenlendi.
13-15 Kasım 2008 ABD’nin Georgetown Üniversitesi'nde "Küresel Sınavlar Çağında İslam: Gülen Hareketinin Alternatif Perspektifleri" başlıklı konferans düzenlendi.
28 Şubat 2009 Kırgızistan'ın başkenti Bişkek’te, "Yusuf Has Hacip'ten Fethullah Gülen'e Hoşgörü ve Diyalog" konferansı yapıldı.
6-7 Mart 2009 ABD'nin Louisiana Üniversitesi'nde "Modern Dünya'da İslam: Düşüncede ve Pratikte Gülen Hareketi" sempozyumunu yapıldı.
27 Nisan 2009 Kongo'da düzenlenen "Fethullah Gülen Hareketi'nin İslam'daki Pratiği ve Fikirleri Açısından Diyalog" konferansı yapıldı.
23 Masıy 2009 Kırgızistan'da düzenlenen "Türk Düşünürlerin Nasihatleri ve Vasiyetleri" adlı konferansta Fethullah Gülen'in hoşgörü ve diyaloğa verdiği önemi tartışıldı.
26-27 Mayıs 2009 Almanya'nın Potsdam Üniversitesi'nde "Gelenek ve Modernite Arasında Müslümanlar-Kültürler Arasında Köprü-Gülen Hareketi' konferansı yapıldı.,
18 Haziran 2009 Washington'un etkili düşünce kuruluşlarından CSIS'te 'Gülen Hareketi' konulu toplantı düzenlendi.
15-16 Temmuz 2009 Avustralya'nın Melbourne şehrinde Fethullah Gülen Konferansı düzenlendi.
19-20-21 Ekim 2009 Mısır'ın başkenti Kahire'de 'İslam Dünyası'nda Islahın Geleceği: Fethullah Gülen Hareketi ile Karşılaştırmalı Tecrübeler' başlıklı konferans düzenlendi.
24 Ekim 2009 Kanada'da Carleton Üniversitesi'nde 'Daha İyi Bir Dünya Rüyası İçin: Gülen Hareketi'nin Katkısı' başlıklı sempozyumda Gülen Hareketi'nin dünya barışına, eğitime, dinler ve kültürler arası diyaloğa katkısı konuşuldu.
29 Ekim 2009 ABD'nin önde gelen eğitim kurumlarından Maryland Üniversitesi'nde "Dünya Barışına Ulaşmada Gülen Hareketi'nin Katkıları" adlı konferans düzenlendi.
30 Ekim 2009 Kolombiya'da "Fethullah Gülen Hareketi" Konferansı düzenlendi
7 Kasım 2009 Tanzanya'da "Düşünce'de ve Pratikte Fethullah Gülen" konferansı düzenlendi.
7 Kasım 2009 Almanya'nın Köln kenti, "Dalai Lama, Fethullah Gülen ve Marschall Rosenberg'e Göre Şiddetten Uzak İletişim" konulu sempozyum düzenlendi.
5-6 Aralık 2009 ABD'nin Kaliforniya eyaletinin Los Angeles kentinde Pasifika Enstitüsü ile Güney Kaliforniya Üniversitesi'nin ortaklaşa organize ettiği "Doğu Batı Buluşması: Gülen Hareketi" konferansı düzenlendi.
16 Ocak 2010 Ürdün'ün başkenti Amman'da 'Çağdaş İslami Düşünceler ve Dünya Barışına Katkısı, Fethullah Gülen Tecrübesi' konulu sempozyum düzenledi.
5-7 Mart 2010 Almanya'nın Berlin kentinde "Maneviyat ve Eğitim" adlı konferans düzenlendi.
16-18 Mart 2010 Danimarka ve Amerikalı akademisyenler, Kopenhag Üniversitesi'nde Gülen Hareketi'ni konuştu.
20 Mart 2010 Hollanda'nın başkenti Amsterdam'daki Vrij Üniversitesi'nde, "Mevlana Celaleddin Rumi ve Fethullah Gülen'in Barış Teşebbüsleri" konulu konferans düzenlendi.
20 Mart 2010 Litvanya'da "Kültürlerin Diyalogu-Diyalog Kültürü" konulu konferans düzenlendi.
26 Mart 2010 Norveç'te "Barış İçinde Bir Arada Yaşama Sanatı: Gülen Hareketi Örneklemi" başlıklı konferans düzenlendi
31 Mart 2010 Güney Afrika'da, "Gönüllüler Hareketi" konferansı düzenlendi.
29 Nisan 2010 Endonezya'da "Amerika'da Gülen Hareketinin Hizmetleri" konulu seminer düzenlendi.
10 Nisan 2010 Uganda'nın başkenti Kampala'da "Fethullah Gülen ve Küresel Barış" konferansı düzenlendi.
21 Nisan 2010 Fethullah Gülen Hocaefendi tarafından ilk defa dile getirilen 'Mana Boyutlu Demokrasi' anlayışı Kanada'nın başkenti Ottawa'da konuşuldu.
9 Haziran 2010 Almanya'nın Bochum Üniversitesi'nde "Avrupa Bağlamında Gülen Hareketi - Kuzey Ren Vesfalya Eyaleti'ne Bakış" konulu konferans düzenlendi.
9 Haziran 2010 Ukrayna'da Fethullah Gülen'in fikirleri; "Hümanizm Geleneğinin Güncelliği" başlığı altında konuşuldu.
7 Ekim 2010 Hollanda'daki Diyalog Akademisi tarafından düzenlenen "Gülen Hareketinin Haritalanması" başlıklı uluslararası konferans, başkent Amsterdam'daki Felix Meritix kongre merkezinde gerçekleştirildi.
19-21 Ekim 2010 Endonezya'da düzenlenen uluslararası konferansta 'Fethullah Gülen Hocaefendi'nin eğitim modeli' tartışıldı.
28 Ekim 2010 Kırgızistan'da 'Barışın ve Diyaloğun Mimarları' konulu konferans düzenlendi. Konferansta Fethullah Gülen Hocaefendinin barış ve diyalog çağrıları ele alındı.
11-13 Kasım 2010 Amerika'nın Chicago'da eyaletinde 'Yerel Hikâyelerden Küresel Hizmete' başlıklı konferans düzenlendi.
29 Kasım 2010 Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenen "İnsana Hizmet: Eğitim ve Maneviyat" konulu konferansta Gönüllüler Hareketi'nin dünyanın dört bir yanında açtığı okullar masaya yatırıldı.
6-9 Ocak 2011 Malezya'da "Gülen Hareketi ve Ülkelerarası Diyalog" konulu seminer düzenlendi.
26 Ocak 2011 Kanada'da, Kültürlerarası Diyalog Enstitüsü (IDI) Toronto şubesi tarafından düzenlenen diyalog buluşmasında, "Barış Neslinin Yetiştirilmesi" temasıyla Fethullah Gülen'in eğitim vizyonu masaya yatırıldı.
25-26 Mart 2011 Arnavutluk'ta 'Gülen Hareketi' konulu konferans düzenlendi.
28 Mart 2010 Danimarka'da "Dünya Görüşleri Arasında Diyalog ve Gülen Hareketi' " isimli bir konferans düzenlendi
13 Mayıs 2011 Ukrayna'nın başkenti Kiev'de "Modern Dünyanın Gelişiminde Etkileyici Unsur Olarak Felsefi Miras" adlı konferansta, Fethullah Gülen Hocaefendi'nin dünya görüşü konuşuldu.
28 Mayıs 2011 Kenya'nın başkenti Nairobi'de Dinlerarası Diyalog ve "Fethullah Gülen" Hareketi konferansı düzenlendi.
28 Mayıs 2011 Uganda'da Fethullah Gülen Konferansı gerçekleştirildi
27 Eylül 2011 Cezayir'de Fethullah Gülen Konferansı gerçekleştirildi.
17 Kasım 2011 Ukrayna'nın başkenti Kiev'de "Modern dünyada hoşgörü ve insani değerler: kıtalararası entelektüeller diyalogu" adlı konferans gerçekleşti.
18-19 Kasım 2011 Nijerya'nın başkenti Abuja'da "Fethullah Gülen'in Düşünce ve Aksiyonunu Araştırmak: Bir Ortak Yaşam ve Karşılıklı Anlayış Kültürü Oluşturmak" konulu konferans düzenlendi.
17 Ocak 2012 Estonya'nın başkenti Talin'de 'Hizmet Hareketi' paneli düzenlendi.
5 Nisan 2012 Malezya'da "Dini İlham Alan Özel Vakıflar ve Eğitimde Gelişme: Türkiye'nin Hizmet Hareketi" semineri düzenlendi.
29 Mayıs 2012 Kenya'nın başkenti Nairobi'de "Fethullah Gülen Hareketi ve Dinlerarası Diyalog" konferansı düzenlendi.
30 Mayıs 2012 Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'daki Afrika Birliği merkez binasında "Diyalog" sempozyumu düzenlendi.
4 Haziran 2012 Uganda'da Fethullah Gülen sempozyumu düzenlendi.
24 Eylül 2012 Amerika'nın New York eyaletinde "Eğitimle Barışı Tesis Etmek" konferansı düzenlendi.
20-21 Kasım 2012 Pakistan'daki Pencab Üniversitesi'nde "Uluslararası M. Fethullah Gülen Düşüncesinde İdeal İnsan ve İdeal Toplum" başlıklı konferans düzenlendi.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/herkul/public_html/gencadam.com/templates/gk_music_free/html/com_k2/templates/default/item.php on line 146

Add comment


Security code


Refresh

back to top
  • EN SON EKLENENLER
  • EN ÇOK OKUNANLAR
  • SON YORUMLAR

ARAMA

Herkül Nağme

Herkül Nağme..Ezcümle, M. Fethullah Gülen Hocaefendi'nin bütün eserlerinin, sohbetlerinin, şiirlerinin hep bu nağmeyi terennüm ettiğini söylemek pekâla mümkündür...

SAİD NURSİ'YE İFTİRALAR..

Aksiyon Burç FM

Zaman Mehtap TV

Samanyolu TV Küre TV

Radyo Cihan Ebru Tv

Herkül

BU GÜNLER DE GEÇECEK

ÇATLAYAN RÜYA

ÇARPITILAN BEDDUA!

ŞAHİT OL YA RAB...

Mefkure Yolculuğu