Zülfikar

Zülfikar

Website URL: http://www.gencadam.com

Değer miydi?

Türkiye, dünyada itibar kazanıyor, insanımız adım adım zirvede yerini alıyordu. Yüzler gülüyor, yürekler ümitle çarpıyordu.

Askerî vesayet gerilemiş, Ergenekon tuzakları bir bir bertaraf edilmişti. Tam bir demokrasi için sadece birkaç adım  kalmıştı. Ne acı ki bu adımı atacak olanlar demokrasiyi değil, kendi emellerini tercih etti.

Oysa balkon konuşmaları yapmış, her kesimin gönlünü kazanmıştınız. Gönüllerini size açan milyonların kalbinde taht kurmak yerine 3-5 villaya tamah etmeye, milyarları tercih etmeye değer miydi? Size gönül kapılarını açmış, ülkenin demokratikleşmesi için kapı kapı gezmiş, destek olmuş milyonlarca müminin gönlünü yıkmaya değer miydi?

'Gülen hareketi' Amerikan PBS televizyonunda

ABD'nin itibarlı ulusal kamu televizyonu PBS, Gülen Hareketi'yle ilgili geniş bir haber yayınladı. 350'yi aşkın üye TV kanalı bulunan PBS'in 'Din ve Etik' bölümünde Pazar günü ekranlara gelen yaklaşık 10 dakikalık araştırma dosyasında, Amerikalı gözlemcilerin yanı sıra hareketin bazı ileri gelenlerinin görüşlerine ve aleyhindeki bir kısım iddialara da yer verildi.

Gülen Hareketi adlı kitabın yazarı Houston Ünüversitesi'nden sosyolog Dr. Helen Ebaugh, Fethullah Gülen'in kitlelere "İnsan hem modern, hem bilimsel, hem de aynı zamanda iyi bir Müslüman olabilir." mesajıyla medrese yerine okul açma telkininde bulunduğunu söyledi. Ancak Türkiye'de hareketin "İslami devlet" kurma amaçlı gizli gündemi bulunduğuna inanan kişilerin bulunduğunu ekledi. Rice Üniversitesi'nden Prof. William Martin de bunu "Bu saçma bir korku." diye değerlendirdi.

Subscribe to this RSS feed

BU GÜNLER DE GEÇECEK

ÇATLAYAN RÜYA

ÇARPITILAN BEDDUA!

ŞAHİT OL YA RAB...

Mefkure Yolculuğu