Genç Adam | Blog - Genç Adam | Blog

Genç Adam | Blog

 • Ana Sayfa
  Ana Sayfa Sitedeki tüm blog iletilerine buradan bakabilirsiniz.
 • Kategoriler
  Kategoriler Bu blogda kullanılan kategorilerin listesini görüntüler.
 • Etiketler
  Etiketler Blog içinde kullanılmış etiketleri görüntüler.
 • Blog Yazarları
  Blog Yazarları Sitede beğendiğiniz blog yazarlarını arayın.
 • Takım Blogları
  Takım Blogları Beğendiğiniz takım bloglarını buradan arayın.
 • Oturum Aç
  Oturum Açın Oturum açma formu
Geçenlerde yazılan iletiler

Gönderilme: yazar: zaman: Genç Bakış içinde

Başbakan Erdoğan'ın her geçen gün hizmet hareketine ve Muhterem Fethullah Gülen'e karşı kullandığı üslup ve tarzını daha ağırlaştırıyor ve çirkinleştiriyor olması herkesin malumu..

Öncesinde MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yönelttiği "onun evladı yok o anlamaz" hakaretinden sonra aynı sözü Hocaefendi için  de dile getirmesini beklemiyor değildim açıkcası. Velhasılı öyle de oldu. Hocaefendi için de "onda evlat yok anlamaz.." babın da bir ifade sarf etti.

Aslına bakarsanız ben bu konuda Başbakan Erdoğan'ı çok da haksız bulmuyorum.

Tıklanma: 710

Gönderilme: yazar: zaman: Genç Bakış içinde

17 ve 25 Aralık 2013 Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'ndan sonra ülkemiz adeta bir kırılma dönemi yaşadı..

Yolsuzluğun olup olmadığı, ismi geçenlerin bu yolsuzluğu yapıp yapmadıkları sorgulanması gerekirken, bu suç unsuru işleri yapanları ortaya çıkaran savcı ve polisler üzerinden bu operasyonların önü kesilip, AK Parti ve hükümete darbe girişimi yaygarası koparılarak "cemaat yaptı" algısı oluşturma operasyonu başladı.

Tıklanma: 776

Gönderilme: yazar: zaman: Genç Bakış içinde

Çok sevdiğim bir arkadaşım, tatlı bir tartışma esnasında cemaat ve Hocaefendiye bakış açısını ifade ederken "tek dini cemaat kendisiymiş gibi davranıyor, hep gündeme gelmek için çabalıyor" vs. babında bir ifade kullandı.

Hayret ettim doğrusu! Zira bunca yıldır muhterem büyüğümüzü dinlerim, okurum, takip ederim ama ne hikmetse ben kendisinin öyle bir yaklaşıma tenezzül ve tevessül ettiğine şahit olmadım. Aksine, kendisinin her zaman tevazu sahibi olduğu kanaati hakim oldu bende. Kendisini yargılayan ve bir 'hiç' hükmünde sayan o kadar sözüne ve davranışına şahit olmuşuzdur ki..

Tıklanma: 571

Gönderilme: yazar: zaman: Fasıldan Fasıla içinde

Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi yine engin hoşgörü ve tevazusuyla suskunluğunu bozmuş.

"Kimseye kinimiz ve nefretimiz olamaz. Biz din-diyanet ehli olmayanların bile bize yaptıklarını affetmiş insanlarız. Bize zulmedenlerin zulümlerini affetmeyi düşünmüş ve affetmiş insanlarız. Kardeşlerimizi de elbette affedeceğiz. Ama benim korkum, Allah'ın hukukuna girmişlerse, amme hukuku ihlal etmişlerse, onları affetme yetkisi bize ait değildir. O Allah'a aittir. Ben sizden hizmetlerinize dönmenizi, hangi hakaretler yapılırsa yapılsın, kulaklarınızı tıkayarak rıza ve rıdvandan gözünüzü ayırmamanızı bekliyorum."

Tıklanma: 517

BİZİ TAKİP EDİN...

BU GÜNLER DE GEÇECEK

ÇATLAYAN RÜYA

ÇARPITILAN BEDDUA!

ŞAHİT OL YA RAB...

Mefkure Yolculuğu