Hâlâ mı Kaçacak Yada Karalayacaksınız?

17 Aralık yolsuzluk operasyonu sonrası kendilerini “ak”lamak için cemaati karalama, itham etme ve olayların sorumlusu ilan etme çabasına giden zümrenin bu insafsız ve vicdansızca saldırılarına, Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi 401. Nağme de, Yolsuzluk konu başlığıyla bir açıklamada bulundu.

Sohbetinin sonunda da “bugüne kadar hiç demedim, demediğim şeyi diyeceğim” diyerek, cemaate itham edilen karalamaları, yakıştırmaları yapanları bir mülaaneye davet minvalinde beddua etti.

Ne yazık ki iftira ve kara odak medyası tarafından Hocaefendinin –kendisini ve tüm cemaati de içine katarak - yaptığı mülaane, sanki Başbakana, hükümete beddua ediliyormuş gibi lanse edildi.

Abdestlerinden şüpheleri olmadıklarını tüm meydanlarda haykıranların bu bedduayı neden üzerlerine aldıklarını, amin demek yerine neden kamu oyuna “bize beddua ediyorlar” diye lanse ettiklerini, “bedduaları, dualarla sandığa gömeceksiniz” mağdurları oynamasını sorgulamıyorum.

Şu kadarını söylemek istiyorum ki; ehli vicdan sahibi insanların bahsi geçen sohbetin aşağıda ki 6 dakikalık kısmını dinlemeden söylenenlere inanmaması… bu kara kampanyaya ortak olmaması.

Media

HEADER

0cıncık782014-02-13 11:02#4
resul kardeş şeriat sistemindeki hakimler. günümüzde böyle bir şey olması zaten düşünülemez. ama sizde mülaaneden bahsederek fetullah gülenin beddua etmediğini anlatıyorsunuz. ben mülaanenin ne olduğunu anlattım siz işi çarpıtmaya çalışmışsınız. yani hoca efendi mülaaneyi kendine göre uyarladı şeriate göre nasıl olacağı çok da önemli değil diyorsunuz. ayrıca mülaane sıradan insanların başvuracağı bir yöntemdir. arif insanlar böyle şeylere ihtiyaç duymazlar ve de mülaane dava konusu meseleyle ilgili delilin yoksa başvurulacak bir yöntemdir. konu zaten mahkemeye intikal etmiş ve fetullah gülen meselede tarafmı ki böyle bir konuşma yapma gereği duyuyor.
Quote
0Resul Hüdai2014-02-12 17:33#3
Quoting cıncık78:
islamda mülaaneye yapmak karşılıklı olur ve hakim huzurunda olur, tek kişilik mülaaneye olmaz. mesela karı kocadan biri, eşi için zina yaptığından şüphelenirse hakim huzuruna çıkarlar ve karşılıklı lanetleşirler ve hakim onları boşar. amerikadan türkiyenin başbakanına lanet yağdırıyorsun buna da mülaaneye diyorsun.

Hangi hakim karşısında? tasviye edilip alt üst edilen yargı organı mensubu hakimler karşısında mı? Allah'a arz etmek, hakimlerin hakimine arz etmektir bu durumu.. Maeşeri vicdanlar huzurunda dile getirmekten başka çare yoktu.. Hocaefendi de Hakimlerin en yücesinin huzurunda ve tüm maeşeri vicdan huzurunda dedi diyeceğini; yüreği olan amin der. Çamura yatmaz! Vesselam.
Quote
0cıncık782014-02-12 09:44#2
islamda mülaaneye yapmak karşılıklı olur ve hakim huzurunda olur, tek kişilik mülaaneye olmaz. mesela karı kocadan biri, eşi için zina yaptığından şüphelenirse hakim huzuruna çıkarlar ve karşılıklı lanetleşirler ve hakim onları boşar. amerikadan türkiyenin başbakanına lanet yağdırıyorsun buna da mülaaneye diyorsun.
Quote
-1cıncık782014-01-24 15:32#1
siz insanları **** sanıyorsunuz. o konuşmalardan bedduadan başka bişey çıkmıyor. fetullah gülenin her söylediğini ilahi kelammış gibi sahiplenmek neyin nesidir. fetullah güleni siz savunsanız ne çıkar allah ***** gösteriyor bütün Müslümanlara.
Quote

Add comment


Security code


Refresh

back to top

ARAMA

ARŞİV İÇERİK TAKVİMİ

« March 2023 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Herkül Nağme

Herkül Nağme..Ezcümle, M. Fethullah Gülen Hocaefendi'nin bütün eserlerinin, sohbetlerinin, şiirlerinin hep bu nağmeyi terennüm ettiğini söylemek pekâla mümkündür...

BU GÜNLER DE GEÇECEK

ÇATLAYAN RÜYA

ÇARPITILAN BEDDUA!

ŞAHİT OL YA RAB...

Mefkure Yolculuğu